Vaše otázky

Aké sú štandardné dvere v panelákoch?

V panelákoch sú kovové zárubne veľkosti 80cm a odporúčané interiérové (vnútorné) dvere sú Štandard od výrobcu DRE s tým, že si na nich môžete ešte vybrať farbu aj typ skla....

Kde si môžem pozrieť dvere a zárubne?

Niektoré vybrané dvere si môžete v Našaj predajni na Novozámockej v Nitre.

Chcem vymeniť dvere, musím aj so zárubňou?

Dvere sa dajú zavesiť aj na kovoú zárubňu, pokiaľ je klasická polodrážková (falcová). Ideálne riešenie je ale s novou obložkovou zárubňou.

Akú povrchovú úpravu si mám vybrať?

Dnes ideálnou voľbou je CPL - laminát. Je odolný voči mechanickému poškodeniu a oderom. Ani po čase nemení farbu. Dnešné CPL povrchy sú kvalitne vyhotovené a sú na nerozoznanie od prírodnej dyhy.

Je lepšia voština alebo drevotrieska?

Pre väčšinu riešení postačuje voštinová výplň. Drevotrieska ale má lepšiu zvukovo izolačné vlastnosti a dvere sú pevnejšie.

Ako správne vybrať rozmer zárubne?

Regulovateľné zárubne sú nastaviteľné po dvoch centrimetroch. Takže vždy sa hľadá čo najbližší rozmer zárubni k danému múru. napr. ak je múr 125mm tak volíme zárubňu 120-140, alebo ak je napríklad múr už blízko hornému rozmeru nastaviteľnej zárubni napr. 138mm tak volíme radšej zárubňu 140-160.

Budú mi pasovať bezfalcové dvere na pôvodnú kovovú zárubňu?

Bezfalcové dvere sa dajú objednať iba so zárubňou a nepasujú na pôvodnú kovovú zárubňu. Tá musí byť demontovaná aby mohli byť osodené dvere a zárubňa.

Čo je to SK a PL norma

Dvere sa dodávaj v dvoch normách SK norma sú to dvere vo výške 1970mm a stavebný otvor na tieto dvere je potrebný 2010-2030mm alebo PL norma tie dvere sú vyššie rozmer majú 2030mm a stavebný otvor treba 2070-2090mm.